’Cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla gözaltına alınan liseliler serbest bırakıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
’Cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla gözaltına alınan liseliler serbest bırakıldı
Abone ol

İstanbul’da iki lise öğrencisi sabah saatlerinde okullarına yapılan baskınla gözaltına alındı. Öğrencilerin gözaltına alınma gerekçesinin "cumhurbaşkanına hakaret" olduğu belirtildi.

Cumhuriyet'in haberine göre gözaltılara dair Halk TV canlı yayınında bilgi veren Avukat Fulya Dağlı, "Çocuklar bu sabah önce evlerine gidilerek gözaltına alınmaya çalışılıyor. Ancak okulda oldukları için aileleri bu yönde bilgi veriyor ve okullarından gözaltına alınıyolar. İdare de gözaltı konusunda yardımcı oluyor" dedi.

Avukat Dağlı, iki liseliye yapılan suçlama konusuyla ilgili olarak da "8 Mart 2022'de Feminist Gece Yürüyüşü'ne katıldıkları, 'Tayyip kaç kaç kadınlar geliyor', 'Zıpla, zıpla, zıplamayan Tayyip'tir' sloganları attıkları ve bunların da cumhurbaşkanına hakaret suçu oluşturduğu yönünde dosya mevcut şu an" diye konuştu.

Son olarak, öğrencilerin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.Kaynak: https://www.muhalif.com.tr/haber/cumhurbaskanina-hakaret-iddiasiyla-gozaltina-alinan-liseliler-serbest-birakildi-50242

Yorum Yazın